Elektronik Kart Tamiri

Elektronik kart tamiri hizmeti olarak ; Elektronik Cihaz ve Kart Onarımına birinci derecede önem veren ÇINAR ELEKTRONİK , Uluslararası standartların gerektirdiği tüm LEHİMLEME ve ARIZA TESPİT CİHAZLARI kullanılarak maksimum hizmeti müşterilerimize sunmakla beraber , kurduğu elektronik laboratuvarında elektronik cihaz ve kart onarımı hizmetini uygun fiyatlarla ve itina ile yerine getirmektedir. Devre şemasına ihtiyaç duymadan ve elektronik karta voltaj uygulamadan, anti-statik ortam ve şartlarda, Arızalı kart üzerindeki tüm elektronik komponentler (direnç, kondansatör, diyot, tristör, triyak, mosfet, entegreler vb) Komponent test cihazı ile devre üzerinde tek tek V/I (Akım/Gerilim) eğrilerinin takibi ile test edilir. Bu testler vasıtası ile arızalı komponentler tek tek tespit edilir.

 

ÇINAR ELEKTRONİK, elektronik kart tamiri konusunda uzman eğitimli ve deneyimli teknik personeliyle, arızalı elektronik cihaz ve kartlar için arıza belirleme ve bakım & onarım konusunda işletmelerin yurtdışına olan bağımlılıklarını ortadan kaldırarak, bakım & onarım masraflarını ve üretimin durma süresini minimuma indirmektedir.Elektronik kart tamiri aşağıdaki işlem sırasıyla yapılmaktadır.

ELEKTRONİK CİHAZ

VE KART ONARIMI

YANDAKİ

İŞLEM SIRASINA

GÖRE YAPILMAKTADIR

Elektronik Kart Tamiri

- KART ÜZERİNDEKİ PROGRAMLI MALZEMELERİN KOPYALANMASI

Arızalı cihaz ,ÇINAR ELEKTRONİK laboratuvarına tamir için geldiğinde ilk önce kartlar üzerinde bulunan programlı (ROM, FlashROM, EPROM, EEPROM, MICROCONTROLLER, PAL, GAL vb.) entegreler üniversal entegre programlama cihazı ile okunur ve bilgisayara kaydedilir. Bu şekilde tamir sırasında oluşabilecek muhtemel veri kayıplarına karşı önceden tedbir alınmış olur.

gorsel-hazirlaniyor

- ARIZALI KARTTA BULUNAN TÜM KOMPONENETLERİN TEST EDİLMESİ

Arızalı kart üzerindeki tüm elektronik komponentler (direnç, kondansatör, diyot, transistör, tristör, triyak, mosfet, entegreler vb.) V/I komponent test cihazı ile devre üzerinde tek tek V/I (Akım/Gerilim) eğrilerinin takibi ile test edilir. Gerekirse arızalı olduğundan şüphe edilen komponent sağlam komponent ile karşılaştırılarak arızalı olup olmadığı kesin olarak tespit edilir. Ayrıca devre üzerinde sağlamlığına tam olarak tespit edilemeyen komponentler vakumlu sökme havyaları ile devreden sökülerek devre dışında test edilir.
Kart üzerinde bulunan TTL, CMOS, Driver ve Opto entegreler, entegre test cihazı ile sağlamlığı test edilir. Ayrıca bilgisayarımızda yüklü bulunan elektronik komponent kataloglarından entegrelerin iç yapısı incelenerek test işlemleri bu iç yapılara göre yapılır. Bu testler vasıtası ile arızalı komponentler bulunarak arıza parça değiştirilir.

gorsel-hazirlaniyor

- KOMPONENT TEMİNİ

Gerekli olan elektronik komponentler ÇINAR ELEKTRONİK stoklarından, stoklarda yoksa yurt dışındaki orijinal komponent sağlayıcı olan Farnell , Mouser , Digikey gibi firmalardan çok kısa zamanda temin edilir.

gorsel-hazirlaniyor

- KOMPONETLERİN SÖKÜLMESİ VE LEHİMLENMESİ

Elektronik kart üzerinden sökülecek komponentler firmamızda bulunan ve konusunda uzamn olan Hakko , Jbc , Weller havya sistemleri ile klasik DIP komponentler gelişmiş ısı ayarlı ve vakumlu sökme havyaları ile, SMD yüzey montajlı komponentler ise ısı ayarlı sıcak hava üflemeli sökme setleri ile, Elektronik karta zarar vermeden, özenle yerlerinden sökülür. Lehimlenecek komponentlerde yine ısı ayarlı havyalar ile özenle yerlerine lehimlenir. Labaratuvarımızda bulunan tüm havya setleri (ESD SAFE) Anti statik elektriğe karşı topraklanmıştır.

gorsel-hazirlaniyor

- GARANTİ ŞARTLARI

Servisimizde tamiri ve bakımı yapılan ürünün garanti kapsamına girebilmesi için ;
-Ürüne dışarıdan herhangi müdahalenin olmaması ,
-Garanti etiketinin üzerinde olması ve etiketin zarar görmüş olmaması ,
-Enerji dalgalanması, şebeke ve besleme ile ilgili sorunların oluşmaması ,
-Mekanik sorunlardan dolayı ortaya çıkan arızaların olmaması ,
-Yapılan ürünlerin herhangi bir sıvıya maruz kalmaması,
-Yanlış bağlantı yapılmaması GEREKMEKTEDİR.

6-Ay-Garanti

ELEKTRONİK

KART TAMİRİ

YAPMIŞ OLDUĞUMUZ 

MARKALARDAN

BAZILARI

Elektronik Kart Tamiri